OTEL BINALARI LEED SERTIFIKASYONU

ECOBuild, LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifikası konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Otel, tatil köyü ve konaklama tesisleri önemli miktarda su ve enerji tüketimi yapan binalardır. LEED® sertifikalı otellerde ise %40’a varan enerji ve su tasarrufları sağlanmaktadır.
LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifika Sistemi, özellikle otel ve turizm tesisi işleten kuruluşlarının ihtiyaçları ve diğer binalara göre hassas olmaları gereken yönleri dikkate alınarak geliştirilmiş bir sertifikasyon sistemidir.
LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifikası, özellikle konaklama tesislerinin binalarının uymaları gereken normlarını dikkate almaktadır. Ancak bunun yanında diğer LEED® sertifika sistemlerinde olduğu gibi, binalarda çevreye duyarlılık, malzeme seçimi, enerji ve su tüketimi gibi konularda da diğer LEED® sertifikasyon sistemleriyle benzer standartları uygulamaktadır.
LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifikası özellikle uluslararası turizm hizmetleri veren tesisler için gerekli bir sertifikasyondur. Bunun nedeni yurt dışından turist sevkeden kuruluşların son yıllarda sezon anlaşması yaptıkları tesislerde LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifikası aramaya başlamasıdır. Özellikle Eco-Turizm organize eden yurt dışı kurumlar LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifikası aramaktadırlar. Otellerin LEED® Hospitality - Otel Binaları Sertifikası süreci ülkemizde de özellikle yeni uluslar arası tesislerin inşaası ile birlikte talep görmeye başlamıştır.