OKUL BINALARI LEED SERTIFIKASYONU

ECOBUILD®, Eğitim kurumlarının binalarının LEED® for Schools sertifikası alması konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
LEED® for Schools, eğitim kurumları ve okullar için geliştirilmiş bir sertifika sistemidir. Bu sertifika sisteminde okullara yönelik olarak farklı standartlar aranmaktadır.
Özellikle çoklu binalar ve kampüslerde LEED® for Schools sertifikaları önerilmektedir. Eğitim kurumlarında yaya ulaşımı, bisikletli ulaşımı ve geliştirlmiş toplutaşım standartları öğrencilerin çok daha yüksek seviyede çevreye duyarlı ve sağlıklı ortamlarda eğitim görmelerini sağlamaktadır. Ülkemizde bu konuda yüksek bir talep oluşmuştur.
Öğrencilerin eğitim ortamları için akustik, günışığından yararlanma, sertifikalı okul mobilyası-eşyası seçimi ve buna benzer bir dizi farklı standart LEED® for Schools sertifikasyonunda sağlanmaktadır. Bu kriterler sayesinde sağlıklı ve verimli eğitim ortamaları inşa edilmektedir.
Eğitim Kurumları, Okullar ve Üniversiteler LEED® for Schools sertifikası alarak akademik kadrolara ve öğrencilere sağlıklı, ekonomik ve çevreye duyarlı bir yapı içinde eğitim imkanı sunabilmektedirler.
Yüksek hava kalitesi, akustik gelişmişlik, okul mobilya ve malzemelerindeki yüksek standartlar, günışığı ve manzara gibi standartlar nedeniyle LEED® for Schools sertifikasyonu olan eğitim kurumlarında öğrenci verimliliği ölçülebilir oranlarda artmaktadır.