BINA ENERJI MODELLEMESI

ECOBuild, LEED® Sertifikası alınması sırasında istenilen Bina Enerji Modellemesi konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Günümüz teknolojisinde inşaata başlamadan önce ne kadar enerji faturası ödeyeceğinizi bilebilirsiniz. Bu bilgiler enerji modellemesi simüle edilerek sağlanmaktadır.
LEED® yeşil bina sertifika sistemi bina ve sertifika türüne bağlı olarak genellikle enerji modellemesi istemektedir. ECOBuild bilgisayar simülasyonuna dayalı enerji modellemesi hizmeti sunmaktadır ve bunun sayesinde bina aylık enerji harcamalarının ne kadar olacağını, daha bina tasarım aşamasında iken ortaya çıkmaktadır. Yeni veya varolan binalardaki enerji tasarruf imkanları analiz edilerek en uygun çözümler seçilebilmektedir. Binanın bulunduğu yerdeki iklim şartları, binaya ait elektro-mekanik sistemler, binanın fonksiyonu, bina dış kabuk performansı, bina kullanıcılarının sayısı gibi birçok değişken kullanılarak yapılan bilgisayar simülasyonu sonucunda bina tasarımı üzerinde yapılabilecek değişiklikler yapılmadan önce sonuçlarını görmek mümkün olmaktadır. ECOBuild, LEED® sertifikası almak isteyen yatırımcılara ASHRAE 90.1 standardı ile kıyaslamalı modelleme hizmeti sunmaktadır.