Stacks Image 177

ECOBUILD SEKTOR LIDERIDIR

ECOBUILD® USGBC üyesidir. Türkiye ve yurt dışında LEED® Yeşil Bina Sertifika Sistemleri danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır.
ECOBUILD, Akredite Profesyonel kadroya sahiptir. LEED® AP BD+C, LEED® AP ND, Envision SP kimliklerine sahip olarak, ulusal-uluslararası proje tecrübesiyle, yeşil bina tasarım, inşaat, sertifikalandırma ve yeşil malzeme üretim süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
ECOBUILD, ISI üyesi ve Envision Yeşil Altyapı Projeleri Denetleyicisi yetkisine sahiptir. Köprü, otoyol, baraj ve benzeri altyapı projelerinin yeşil altyapı sertifikası alması konusunda denetim ve danışmanlık yetkisine sahip tek Türkiye firmasıdır.
ECOBUILD 20 yıllık profesyonel proje, danışmanlık ve uygulama birikimiyle, 2009 yılında kurulmuştur ve yeşil yapı malzemeleri üretimi konusunda ülkemizde ve yurtdışında danışmanlık hizmeti veren tek firmadır.
ECOBUILD, Türkiye'nin LEED yeşil bina sertifikasyonu konusunda en tecrübeli firmasıdır ve sektöründe en büyük/önemli referanslara sahiptir. ECOBUILD projelerini yalnızca teknik bir konu olarak değil, hayatın bir parçası ve insanların yaşam alanı olarak algılamaktadır. ECOBUILD, Doğayı ve insan sağlığını koruyan, imalatı ekonomik ve çevreci olan malzeme, bina ve kentsel gelişme alanları projeleri için müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır.

Misyonumuz, insana ve doğaya saygılı yeşil binalar ve yerleşkeler yaratarak dünyamızın daha yaşanabilir olmasını sağlamak ve bu şekilde topluma katkı sağlamaktır.
• Sürdürülebilir
• Ekonomik
• Doğaya Saygılı bir yapılaşma hedefliyoruz.

ECOBUILD® olarak vizyonumuz, bina sektörünün sürdürülebilir olarak gelişmesi ve binaların çevre kriterlere göre tasarlanıp, yapılmasını sağlamaya liderlik yapmaktır.
Sürdürülebilirlik yaptığımız danışmanlığın ana fikridir. Enerji verimliliği, çevreye duyarlı malzemelerin üretilmesi, yeşil şehirlerin ve kentsel dönüşümlerin oluşturulması vizyonumuzdur.
LEED® Leadership in Energy and Environmental Design, Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Binalar Konseyi tarafından geliştirilmiş çevreye duyarlı en geçerli yapı sertifikasıdır.
LEED® sertifikası bugün tüm dünyada en çok bilinen ve tercih edilen binaların eko kriterlere göre tasarlanıp, yapılmasını sağlamaya yönelik Yeşil Bina Sertifika sistemidir.
ECOBUILD® olarak ülkemizde LEED® Sertifikalı Yeşil Binaların çoğalmasına katkı sağlamak, yeşil malzeme üretimini teşvik etmek vizyonumuzdur.

“LEED AP” and the related acronym, and the LEED AP logos are trademarks owned by the U.S. Green Building Council and awarded to individuals under license by the Green Building Certification Institute.